Ile energii trzeba przeznaczyć dla rekuperatora?...
Komentarze: 0
Będąc zdecydowanym na system wentylacji automatycznej zawierający rekuperator powinno brać pod uwagę konieczność jego całorocznego działania. System powinien działać nawet wówczas, kiedy w wentylowanych pomieszczeniach nie znajdują się ludzie.
Mimo nieodzowności pracy praktycznieprzez cały rok i całą dobę odzysk ciepła przez rekuperator jest tak duży, iż opłaca się w ten system zainwestować. Ubytki cieplne wywołane standardową, grawitacyjną wentylacją są naprawdę istotne.
Nowoczesne wentylacje mechaniczne
Wentylacja mechaniczna obniża zarówno koszt ogrzewania pomieszczeń, jak i koszt ich nawilżania. Aktualnie stosowane systemy posiadają rekuperatory umożliwiające również odzysk pary wodnej. Efektywność stosowanych w systemach wentylacji mechanicznej wymienników ciepła sięga 95%. Oznacza to, że znacząca ilość dotychczas "wywiewanej" przez szyby wentylacyjne energii cieplnej teraz powraca do systemu i pomaga podtrzymać komfort cieplny pomieszczeń przy zdecydowanie małych nakładach na energię grzewczą. Wentylacja mechaniczna pozwala również efektywnie chłodzić lokale latem. Rekuperator połączony z gruntowym wymiennikiem ciepła lub też stosujący do nawiewu chłodne nocne powietrze, pomaga efektywnie chłodzić nasz dom nawet w największe upały. Równocześnie niezmiennie przez okrągły rok oraz przy każdej pogodzie nasze lokale są perfekcyjnie dotlenione. Usuwany jest z nich nadmiar CO2 i doprowadzany tlen. Budynki skutecznie wentylowane to pomieszczenia w których czujemy się zdrowsi i działamy efektywniej. Wentylacja mechaniczna nie jest uzależniona od kaprysów pogody i nie potrzebuje dodatkowego dbania o wilgotność pomieszczeń czy manualne wietrzenie pomieszczeń latem. Nasz jedyny wkład to potrzeba wymiany zainstalowanych w systemie filtrów. Filtry tego typu wymienia się mniej więcej raz na 3 miesiące.
Dodaj komentarz